Warning: Parameter 1 to wp_default_scripts() expected to be a reference, value given in /wp-includes/plugin.php on line 571

Warning: Parameter 1 to wp_default_styles() expected to be a reference, value given in /wp-includes/plugin.php on line 571
GŁĘBIA

Open Water Diver

Open Water Diver, czyli nurek wód otwartych to pierwszy podstawowy kurs dla osób rozpoczynających swoją przygodę z nurkowaniem. Po ukończeniu tego kursu uczestnicy otrzymują certyfikat PADI OWD uznawany na całym świecie.

Szkolenie ma zapewnić uczestnikom wyuczenie umiejętności, które pozwolą im na bezpieczne nurkowanie w wodach otwartych w pełnym sprzęcie nurkowym. Program szkolenia sporządzony jest z naciskiem na bezpieczeństwo kursanta dlatego też instruktor wprowadza uczestników w sposób systematyczny w kolejne zagadnienia szkolenia.

Przebieg szkolenia został oddzielony na trzy odrębne bloki:

  1. Zajęcia teoretyczne – uczestnicy kursu poznają teoretyczne aspekty nurkowania związane z jego bezpieczeństwem, środowiskiem w którym się ono odbywa, jak również otrzymują informację o sprzęcie nurkowym i zasadach jego działania. Każdy uczestnik szkolenia otrzymuje oryginalne materiały szkoleniowe PADI w języku polskim. Zajęcia teoretyczne to 5 sesji podczas których uczestnicy oglądają materiał video oraz biorą udział w wykładach prowadzonych przez instruktora.
  2. Zajęcia basenowe – uczestnicy kursu na podstawie wiedzy zdobywanej na bieżąco podczas zajęć teoretycznych wykonują swoje pierwsze nurkowania w basenie wykonując jednocześnie niezbędne ćwiczenia.
  3. Nurkowanie w wodach otwartych – uczestnicy kursu wykonają cztery nurkowania w wodach otwartych, gdzie pod opieką instruktora wykonają wszystkie niezbędne ćwiczenia.

Podczas trwania całego kursu instruktor dostosuje jego zakres i czas trwania do indywidualnych potrzeb uczestników.

Wymagania:

  1. Wiek: 12 – 99 lat (Uwaga: Dzieci w wieku 12-16 otrzymują certyfikat „Junior OWD”)

Umiejętność pływania oraz swobodnego utrzymywania się na wodzie.