Warning: Parameter 1 to wp_default_scripts() expected to be a reference, value given in /wp-includes/plugin.php on line 571

Warning: Parameter 1 to wp_default_styles() expected to be a reference, value given in /wp-includes/plugin.php on line 571
GŁĘBIA

Rescue Diver

rescue-dSzkolenie Rescue Diver (nurek ratownik) jest skierowane do zaawansowanych płetwonurków, którzy chcieliby podnieść stan swoich umiejętności i wiedzy z dziedziny ratownictwa nurkowego, a zwłaszcza z technik autopomocy. Uczestnicy kursu po jego zakończeniu nabywają umiejętności oceny i przeciwdziałania problemom mogącym wystąpić podczas nurkowania, przeprowadzania akcji ratunkowych, udzielania pierwszej pomocy poszkodowanemu w wypadku nurkowym w reanimacją oraz pierwszą pomocą tlenową włącznie.

Aktywne uczestnictwo w kursie spowoduje zwiększenie pewności i poczucia bezpieczeństwa podczas nurkowania u każdego z jego uczestników.

Szkolenie odbywa się w dwóch sesjach:

 • rescue-d2Szkolenie teoretyczne w postaci pięciu zajęć z instruktorem w oparciu o pomoce multimedialne i podręczniki kursowe PADI.
 • Zajęcia praktyczne podzielone zostały również na pięć zajęć w wodzie w ciągu których osoby szkolące się uczą się poprawnie wykonywać następujące ćwiczenia:
  1. Postępowanie ze zmęczonym nurkiem na powierzchni wody.
  2. Postepowanie ze spanikowanym nurkiem na powierzchni wody.
  3. Przeprowadzanie akcji ratunkowej z brzegu lub łodzi.
  4. Postępowanie z nurkiem, który ma problem pod wodą.
  5. Poszukiwanie zaginionego nurka pod wodą.
  6. Postępowanie z nieoddychającym nurkiem na powierzchni wody.
  7. Techniki transportowe poszkodowanego.
  8. Udzielanie pierwszej pomocy przy urazach ciśnieniowych.
  9. Przeprowadzenie akcji ratunkowej w stosunku do nieprzytomnego nurka pod wodą i na powierzchni.
  10. Zastosowanie zdobytych umiejętności z wykorzystaniem praktycznego scenariusza (symulowana akcja ratunkowa).

rescue-d1Po pozytywny zaliczeniu ćwiczeń, egzaminu praktycznego i teoretycznego uczestnicy szkolenia otrzymują certyfikat PADI Rescue Diver co stawia ich w gronie wykwalifikowanych nurków rekreacyjnych i pozwala na przystąpienie do szkoleń na profesjonalne stopnie PADI takie jak Divemaster czy Asystent Instruktora.

rescue-d3Aby przystąpić do szkolenia Rescue Diver należy spełniać poniższe kwalifikacje:

 • Mieć ukończone 12 lat.
 • Posiadać certyfikat PADI AOWD lub równorzędny innej organizacji nurkowej.
 • Przedstawić min. 20 zalogowanych nurkowań.
 • Posiadać certyfikat EFR lub inny certyfikat zaświadczający o odbytym szkoleniu w zakresie pierwszej pomocy przedmedycznej (uwaga: jeśli zdecydujecie się Państwo na udział w szkoleniu organizowanym w firmie Głębia to szkolenie PADI EFR możecie odbyć równolegle z kursem Rescue Diver bez dodatkowych opłat).