Warning: Parameter 1 to wp_default_scripts() expected to be a reference, value given in /wp-includes/plugin.php on line 571

Warning: Parameter 1 to wp_default_styles() expected to be a reference, value given in /wp-includes/plugin.php on line 571
GŁĘBIA

Divemaster

Jeśli zdecydowałeś, że nurkowanie to coś co chcesz uprawiać zawodowo, to zapraszamy kurs, który przygotuje Cię do otrzymania pierwszego profesjonalnego stopnia PADI. divemaster001Posiadając stopień Divemaster stajesz się nurkowym liderem – kimś, do którego nurkowie zwracają się o pomoc w rozwiązaniu swoich problemów, proszą o radę, biorą przykład z twojego zachowania. To ty uczysz ich jak zaplanować lepsze i sprawiające więcej przyjemności nurkowanie, to za tobą płyną podczas nurkowania i to ciebie obdarzają zaufaniem i powierzają rolę zapewnienia im bezpieczeństwa pod wodą. Divemaster staje osobą pracującą dla innych nurków.

Divemaster to idealne zajęcie zarobkowe dla osób pasjonujących się nurkowaniem rekreacyjnym. Zapewniając sobie utrzymanie na przyzwoitym poziomie, robią to co naprawdę kochają. Nawet po całym dniu pracy na łodzi nie mają dosyć i przeprowadzają ze swoimi klientami emocjonujące omówienia odbytych nurkowań często do późnych godzin nocnych.

Kurs Divemastera PADI składa się z trzech modułów: Teorii, Sprawdzianu umiejętności wodnych i wytrzymałości oraz Umiejętności praktycznych. Moduły te będą realizowane równolegle, w oparciu o harmonogram kursu, który ustalicie wspólnie z instruktorem. Harmonogram zostanie opracowany w zależności od potrzeb twoich i instruktora, możliwości logistycznych oraz wymagań kursu (musisz zaliczyć pewne części kursu, aby móc uczestniczyć w następnych)

Moduł Pierwszy: Zajęcia Teoretyczne.

Teoria obejmuje dwanaście tematów, które możesz poznać poprzez naukę własną, wykłady i dyskusje. Nauka własna będzie polegać na czytaniu podręcznika PADI Divemaster, wypełnianiu Sprawdzianów Wiedzy i pracy z takimi materiałami jak PADI Divemaster video, Encyklopedia Nurkowania Rekreacyjnego, Ćwiczenia i innymi, które wymienia podręcznik lub zaleca instruktor.

divemaster002Twój instruktor będzie również organizował spotkania – w celu przekazania większej ilości informacji, sprawdzenia twoich postępów, prowadzenia dyskusji, a także by dać ci możliwość zadawania pytań na tematy, których się uczysz. Spotkania te będą miały różnorodną formę – od typowych lekcji w sali wykładowej, poprzez spotkania w centrum nurkowym, na pokładzie łodzi lub na brzegu do rozmów w cztery oczy.

Na zakończenie części teoretycznej kursu przystąpisz do egzaminu na stopień Divemastera PADI, który ma formę pisemnego testu z tematów, które poznawałeś. Musisz uzyskać przynajmniej 75% poprawnych odpowiedzi z każdej części egzaminu. Jeżeli zdobędziesz mniej, będziesz mógł pisać poprawkę, po przerwie umożliwiającej ci powtórzenie materiału.

Moduł Drugi: Umiejętności wodne i wytrzymałość.

Moduł drugi, Sprawdzian umiejętności wodnych i wytrzymałości, ma dwa cele: rozwinięcie

i ocenę twojej sprawności i kondycji oraz poprawienie jakości wykonania posiadanych już przez ciebie umiejętności nurkowych. Przepłyniesz na basenie kilka dystansów w określonym czasie i udoskonalisz swoje podstawowe umiejętności nurkowe, abyś mógł pełnić rolę demonstratora dla początkujących nurków. Odświeżysz również i udoskonalisz swoje umiejętności ratownicze.