Warning: Parameter 1 to wp_default_scripts() expected to be a reference, value given in /wp-includes/plugin.php on line 571

Warning: Parameter 1 to wp_default_styles() expected to be a reference, value given in /wp-includes/plugin.php on line 571
GŁĘBIA

Discover Suba Diving

Discover Scuba Diving to program „Odkryj nurkowanie z akwalungiem”, który dedykowany jest osobom dorosłym oraz dzieciom od dziesiątego roku życia, którego celem jest zainteresowanie podwodnym światem.

Biorąc udział w programie uczestnik jest pod stałym i bezpośrednim nadzorem instruktora nurkowania, a jedynym jego zadaniem jest relaks i podziwianie życia pod powierzchnią wody. Program realizuje się w dowolnie wybranych wodach otwartych, które zapewniają bezpieczeństwo jego uczestnikom i instruktorom.

DSD stwarza możliwość zanurkowania w komfortowych i bezpiecznych warunkach osobom niezdecydowanym jeszcze na odbycie szkolenia nurkowego. Pomaga podjąć taką decyzję oraz wzbudza zainteresowanie ta dyscypliną sportu rekreacyjnego.

Program rozpoczyna się od omówienia przez instruktora podstawowych zasad nurkowania oraz zachowanie się pod wodą, a także przedstawienie sposobu komunikacji z instruktorem pod wodą. Następnie instruktor omawia i nadzoruje wykonanie podstawowych ćwiczeń nurkowych niezbędnych do zanurzenia się i przebywania pod wodą. Ćwiczenia te dotyczą bezpiecznego wyrównania ciśnienia w pustych przestrzeniach organizmu (zatoki) oraz masce nurkowej, a także prawidłowego ponownego włożenia automatu oddechowego do ust. Kolejnym krokiem jest zanurzenie wraz z instruktorem i odbycie wycieczki podwodnej.